Munkahelyi együttműködés fejlesztése
Cégek, szervezetek együttműködésének komplex, többoldalú támogatása
Munkahelyi csapatok együttműködése, tiszta, átlátható jellege, nyílt kommunikációja elengedhetetlen ahhoz, hogy a szervezet tagjai egymásban kölcsönösen bízva magas szintű teljesítményt nyújtsanak és hosszú távon is el tudjanak köteleződni a szervezet céljai mellett. Az együttműködés, konfliktuskezelés és az Erőszakmentes Kommunikáció eszközeinek elsajátításával – a vezetők elköteleződése mellett – olyan szervezeti kultúra teremthető, amely minden tagja számára hosszú távon is motiváló.
Miért fontos a komplex látásmód a munkahelyi együttműködés fejlesztésében?
A komplex támogatás azt jelenti, hogy ahelyett, hogy rögtön a megoldásra ugranánk, közösen átbeszéljük a helyzetet és hogy mi szolgálná leginkább a csapat, a szervezet érdekeit. Ezt követően közösen választjuk ki azt a módszert (pl. tréning, mediáció, team coaching), ami az adott helyzetben a leghatékonyabb lehet. A helyzet összetettségétől függően önállóan vagy partner bevonásával dolgozom a helyzetben érintett munkatársakkal.
Módszerek a munkahelyi együttműködés fejlesztésben
Konfliktuskezelési és együttműködési tréning
A tréningek formálják a konfliktusokról kialakított szemléletet, fejlesztik az együttműködési készséget, valamint eszközöket és gyakorlati segítséget nyújtanak a munkatársaknak a békés munkakörnyezet fenntartásához, a nehéz helyzetek megelőzéséhez. Vezetői tréningeken a résztvevők olyan mediációs eszköztárat is elsajátíthatnak, amellyel csapatukon belül hatékonyan felismerhetik és kezelhetik az összetettebb konfliktusokat is, így növelve a kollégák elköteleződését és motivációját.
A tréning elsősorban a megelőzést segíti, valamint a kezdeti, még nem súlyos szakaszban levő konfliktusok saját erőből történő feloldását. Elmérgesedett konfliktusok esetén külső, semleges mediátor vagy facilitátor bevonása ajánlott.
Munakhelyi mediáció
Mediációt érdemes alkalmazni akkor, ha két vagy több fél között olyan konfliktus áll fenn, amelyet egymás között vagy a szervezeten belüli segítséggel már nem tudnak rendezni, a konfliktus megoldásában ugyanakkor az érintett munkatársak vagy szervezeti egységek és a teljes szervezet is érdekelt. Ha a konfliktus nem szűkíthető le két jól meghatározott álláspontra, akkor a facilitáció és a team coaching eszközeit érdemes használni.
Team coaching
A team coaching folyamat során a cél a csapat eljuttatása abba a pontba, ahol hatékonyan tudnak együtt dolgozni közös céljukon. A team coaching a konfliktusok rendezésére is jótékonyan hat, segíti az együttműködést a konkrét téma tekintetében. A team coaching során az Erőszakmentes Kommunikáció és a resztoratív szemlélet módszereivel dolgozom a hatékony együttműködés érdekében.
Szervezetfejlesztés, konzultáció
Ha úgy látjuk, hogy a szervezetet érintő átfogó elakadással van dolgunk, akkor ezt több alkalmas konzultáció vagy szervezetfejlesztési folyamat keretében érdemes kezelni, melyet tanácsadó partner bevonásával tudok segíteni.
Munkahelyi együttműködés-fejlesztést személyesen Budapesten vagy Budapest környékén, valamint online vállalok, igényfelmérést és előzetes egyeztetést követően.
Az együttműködés fejlesztés díja: megegyezés szerint.